0
(0)

Předčasná ejakulace je jeden z nejčastějších intimních problémů, který postihuje muže. Jde o opravdu velmi nepříjemnou situaci, kterou by nejraději nezažil žádný muž. Opak je však pravdou, tento problém postihuje více než 150 milionů mužů na celém světě.

predcasni-ejakulace-reseni

Co to předčasná ejakulace je?

Předčasná ejakulace je jeden z nejčastějších mužských problémů.

Jde o stav, kdy muž dosáhne vyvrcholení velmi rychle. Tím pádem partnerka nedosáhne orgasmu. Nicméně je to velmi subjektivní a záleží na oboustranném uspokojení partnerů. Za předčasnou ejakulaci se obecně považuje ejakulace, která se dostaví do 30 – 60 sekund od zahájení pohlavního styku. Americká psychiatrická asociace definuje předčasnou ejakulaci jako:

 Pravidelné nebo opakované vyvrcholení při minimálním sexuálním stimulování nebo před, po či krátce poté, co došlo k pohlavnímu styku, avšak spíše než si to muž přeje. V normálním případě jsou muži schopni předčasné ejakulaci předcházet.  

 

Předčasný výron semene je častým zejména u mladých mužů, kteří teprve začínají být sexuálně aktivní. Velmi často se stává, že mladý člověk při prvních pohlavních stycích „selže“, dostane se do stresu a následně se nedostaví erekce nebo ho potrápí právě příliš rychlá ejakulace. Pokud se tyto problémy opakují často, mohou z toho vzniknout problémy s erekcí. Je proto dobré věnovat předčasné ejakulaci pozornost již od prvních náznaků.

Příčiny předčasné ejakulace

Existují různé důvody, které způsobují předčasnou ejakulaci. Jedním z nich je například nedostatek sexuálních zkušeností. Druhým častým důvodem je takzvaný nedostatek smyslové ostražitosti. Muži, kteří v posteli vydrží dlouho většinou vede rozpoznat bod „nezbytného ejakulovaných“ to je bod kdy už ejakulace nevíte zastavit.

nedostatek-sexualnych-zkusenosti

Nejčastější příčiny předčasné ejakulace

  • nevhodný životní styl – stres
  • dědičná porucha
  • krátká uzdička na penisu
  • nedostatek sexuálních zkušeností
  • nedostatek smyslové ostražitosti

Nicméně hlavním důvodem předčasného ejakulovaní je stres nebo jinými slovy úzkost z pohlavního styku. Při tomto problému velmi často pomáhá popovídání si s partnerkou a uvolnění stresu. Obvykle poté stres opadne a ejakulace se oddalují.

Léčba předčasné ejakulace

Existuje několik účinných způsobů jak zabránit předčasné ejakulaci. Nejrozšířenějšími způsoby jsou metoda Start & Stop a pilulky na oddálení ejakulace.

Metoda Start & Stop

Při tomto způsobu musí partnerka stimulovat váš penis až do bodu dokud nenastane nezbytné ejakulovaní. Tehdy musí přestat. Znovu může začít až když zjistíte, že jste znovu probrali kontrolu. Toto by se mělo opakovat třikrát a na 4-tý krát vám partnerka má dovolit ejakulovat. Toto cvičení se doporučuje praktikovat alespoň třikrát týdně. Následně po určitém čase je možné tyto cviky obohatit o lubrikační gel a nakonec jejich vyzkoušet při samotné souloži.

Pomocí těchto cvičení je vědecky prokázána až 60 procentní úspěšnost v prevenci proti předčasné ejakulaci

metoda-start-stop-predcasna-ejakulace

Druhým způsobem jak předejít předčasné ejakulaci jsou výživové doplňky na oddálení ejakulovaní.

Pilulky na předčasnou ejakulaci

Tyto přípravky jsou sice novinkou avšak dosahují přímo neuvěřitelné výsledky. Je prokázáno, že jsou účinné až v 90 procent případů. Navíc mnoho z nich obsahuje účinné látky, které podporují chuť na sex, zlepšují slabou erekci a dokonce pozitivní vliv na problémy s prostatou.

Opravdu to funguje?

Je prokázáno, že pravidelné cvičení v kombinaci se správnými výživovými doplňky na předčasnou ejakulaci jsou opravdu účinné ve většině případů. Někteří muži na začátku cvičení vydržely 30 sekund a po několikaměsíčním cvičení a užívání doplňků se jejich výdrž zvýšila až na 20 minut! Takže ano, problém s předčasnou ejakulací lze odstranit pomocí cvičení a výživových doplňků.

Další způsoby jak oddálit ejakulaci

Kondomy

Existují kondomy, které mohou pomoci oddálit ejakulaci pomocí speciálního gelu, který obsahují. Jde o benzokain, který pomáhá mužům oddálit vyvrcholení. Tyto kondomy obsahují uvnitř gel, který obsahuje 5% benzokainu. Jsou od kvalitní značky Durex a jsou vyrobeny z přírodního latexu.

durex-na-problemy-s-predcasni-ejakulaci

Antidepresiva

V posledních letech se prokázalo, že na předčasnou ejakulaci mohou být účinné antidepresiva. Pár hodin před plánovaným pohlavním stykem si dáte antidepresivum a ejakulace by se měla dostavit později. Jde totiž o jeden z vedlejších účinků těchto léků.

Anestetické gely

Existují různé anestetické gely, které mají za úkol oddálit ejakulaci. Mají však pár nevýhod. Mohou otupit sexuální smysly vašeho partnera a velmi často se vyskytne alergická reakce na tyto gely. Proto doporučujeme zvážit jejich používání.

anesteticke-gely-na-ejakulaci

Jak tedy léčit předčasnou ejakulaci?

Který ze způsobů na oddálení předčasné ejakulace je nejlepší? My doporučujeme vyzkoušet cviky a pilulky (Dapoxetine), popřípadě speciální kondomy, které však mohou negativně ovlivnit pocit z pohlavního styku. Je dokázáno, že dlouhodobým cvičením a užíváním správných pilulek lze předejít až zcela odstranit předčasnou ejakulaci.

Kliknutím na hvězdičku ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.