5
(1)

Definice ED

ED je trvalá neschopnost získat a udržet erekci dostatečnou pro uspokojivý sexuální styk.

fakta-o-erektilni-dysfunkci

ED je přesnější, správnější a méně pejorativní termín, jako impotence.
Impotence je mnohem širší termín, který zahrnuje nejen problémy s erekcí, ale i problémy s libidem (sexuální touha), s ejakulací nebo problémy s dosažením orgasmu (vyvrcholení).

V roce 1995 mělo v celosvětovém měřítku problémy s ED asi 152 mil. mužů, v roce 2025 se předpokládá zvýšení výskytu ED na 322 mil. mužů!

Určitý stupeň ED postihuje až 50% mužů.

Se stoupajícím věkem se výskyt ED zvyšuje, protože přibývají rizikové faktory vzniku ED: obezita, diabetes, hypertenze, zvýšená hladina cholesterolu, ateroskleróza, které zhoršují funkci kardiovaskulárního systému.

Psychologická bolest z ED může být více zničující než fyzické problémy z chronického tělesného onemocnění.

 Jen jeden z deseti mužů s ED jde k lékaři! 

priciny-erekce

Příčiny vzniku erekce

Muži se spontánně na tento choulostivý problém nestěžují, stydí se hovořit o ED, považují ED za normální projev stárnutí, nevědí, že existují účinné léky, které vyřeší jejich problém.
Lékaři se na tento častý problém aktivně neptají, je nedostatečné vzdělávání v této oblasti na lékařských fakultách, spíše se zdůrazňuje problematika nádorových onemocnění, onemocnění kardiovaskulární systému a diabetu.
Je nedostatek objektivních informací o ověřených, skutečně účinných způsobech léčby sexuálních problémů.
Vztah mezi ED a depresí je zkřížený: 50-90% pacientů s depresí má snížený zájem o sex a opačně:

SKUTEČNOST
ED vede ke zvýšenému výskytu deprese.

Vliv alkoholu na erektilní dysfunkce

Do 0.5 promile stimuluje erekci, vyšší hladina má tlumivý vliv
Chronický alkoholismus způsobuje hormonální poruchy a poškození nervů, což vede k ED!

nejcastejsi-dotazy-ohledem-erekce

NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY  V SOUVISLOSTI S LÉČBOU ED (erektilní dysfunkce) A ODPOVĚDI

Dá se porucha erekce léčit?
Ano, většina případů ED se dá léčit, bez ohledu na příčinu vzniku. Máme k dispozici širokou škálu možností, přičemž postupujeme od jednodušších ke složitějším. Jsou to tabletky, injekce, podtlakové pumpy a penilní protézy. Výběr každé metody je přísně individuální a závisí na přesné diagnózy ED a není vhodný pro každého. Před zahájením jakéhokoli způsobu léčby je nutná konzultace s lékařem.

Jak se mám promluvit o ED s partnerkou?
Optimální je sednout si v klidu s partnerkou a popovídat se, jako ED ovlivňuje Váš vztah. Tak poznáte své pocity a dáte partnerce najevo, že chcete zlepšit současný vztah v zájmu obou. Otevřenost Vás může ještě více sblížit. Většina partnerek ráda pomůže v léčbě, jejich podpora je pro muže důležitá.

Může přijít na vyšetření se mnou i partnerka?
Samozřejmě. Jelikož ED ovlivňuje obou, při setkání s lékařem oba získáte jasnou představu o problému a dostupných léčebných metodách. Můžete je prodiskutovat a spolu se rozhodnout o postupu, který Vám a Vaší partnerce nejvíce vyhovuje.

Existuje návyk na léky používané k léčbě ED?
Ne, léky které jsou u nami doporučených lékárnach.

Které jsou nejúčinnější a nejčastěji používané pilulky na ED?
Nejčastěji používané a nejúčinnější tablety v současnosti jsou tzv. inhibitory fosfodiesterázy 5. typu. Nyní vás možná napadlo, že o takových tabletách jste ještě neslyšeli. Možná jste spíše slyšeli o „žluté tabletě, modré pilulce a oranžové pilulce“, jak je nazývají často laici. Tak to jsou ty tři tabletky, které se v současnosti používají v léčbě poruchy ztopoření (ED) nejčastěji. Proto si řekněme o nich podrobněji. K dosažení rekce po jejich užití je nezbytná sexuální stimulace a umožňují tak dosažení erekce přirozenou cestou. Po orgasmu erekce přirozeně klesá. Výrazně se naopak liší například trváním své účinnosti a každá z nich tak po užití poskytne jiný časový prostor pro milování. To jsou v současnosti nejčastěji používané a nejúčinnější tři hlavní přípravky k perorální léčbě poruchy ztopoření (ED).

„Žlutá pilulka“ – Cialis – Nástup účinku po užití je 30 minut. Po 30-ti minutách je muž až 24 hodin (podle některých studií až 36 hodin) schopen bezproblémové sexuální aktivity samozřejmě jen při sexuální stimulaci. Pro svou dlouhou účinnost je známá mezi veřejností i pod názvem „víkendová tableta“.
„Oranžová pilulka“ – Levitra – Tabletu je třeba užít asi 25 minut před plánovaným začátkem sexuální aktivity a 4 až 5 hodin je muž schopen sexuální aktivity. I při této tabletce platí, že účinkuje pouze při sexuální stimulaci.
„Modrá pilulka“ – Viagra – Nástup účinku po užití modré pilulky je asi 60 minut. Ani tato pilulka „nefunguje“ bez sexuální stimulace. Účinnost trvá 4 až 5 hodin.

Kliknutím na hvězdičku ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.