4.9
(58)

Zadejte si do Googlu „tipy na sebedůvěru“ a dostanete celou řadu informací typu „vzestup a pád“ od lidí, kteří o tom upřímně řečeno moc nevědí.

Jak-být-sexuálně-sebevědomým-mužem

Víte, o jakém obsahu mluvíme. Pijte silnou černou kávu ze zrn vypěstovaných v aljašské jeskyni. Nosit třicetistupňovou džínovinu, která je tak tlustá a tuhá, že s ní můžete řezat lepenku. „Nikdy nedovol, aby tě viděli plakat,“ i když nikdo nikdy ani neobjasní, kdo jsou „oni“. Takové rady mají možná srdce na správném místě, ale sebevědomí není něco, čemu můžete věřit v existenci – zvlášť když nechápete, proč tam vůbec nebylo. A nikde to není tak zřejmé jako v ložnici. Celé to „předstírej, dokud to nedokážeš“ tam prostě nefunguje. Být sexuálně sebevědomý se zdá být nutností, abyste učinili své partnery šťastnými, ale „předstírat“ to není ten druh upřímnosti, zranitelnosti nebo štěstí, který chcete v ložnici dlouhodobě. Chcete-li získat správný druh sexuálního sebevědomí, musíte to dělat správným způsobem. To začíná pochopením toho, co se děje ve vaší hlavě.

Sexuální sebevědomí: Co to je a proč ho potřebujete?

Sexuální sebevědomí je jednoduše sebevědomí, které si nesete do sexuálních situací. Sexuální sebeúcta je hodnota, kterou si přisuzujete jako sexuální bytost. Tyto vlastnosti jsou důležité pro zdravý a funkční sexuální život a/nebo sexuální vztah, protože negativní postoje k vaší sexualitě a sebevědomí v sexuálních situacích mohou ovlivnit vaše duševní zdraví.

Sexuální sebevědomí může souviset s jedním z mnoha faktorů. Muž může mít nízké sexuální sebevědomí kvůli problémům s tělem, kvůli kterým si je vědom svého vzhledu, nebo může trpět sexuálními dysfunkcemi, jako je předčasná ejakulace nebo erektilní dysfunkce, které mohou vyvolat problémy se sebevědomím souvisejícím s jeho výkonem. Zatímco výška, váha a celková úroveň kondice jsou běžně diskutované tělesné problémy, kterých si muži mohou být vědomi, velikost penisu je také často předmětem obav a sexuální sebevědomí může být spojeno s obavami, zda je mužský penis „dostatečně velký“, aby uspokojil svou sexuální partnerku.

Proč mají někteří muži nízké sexuální sebevědomí:

Studie ukázaly, že nedostatek sexuálního sebevědomí se může projevit několika způsoby. Většina příčin nedostatku sebedůvěry pramení z obav souvisejících se sexuálními interakcemi a/nebo odmítnutím ze strany partnera.

Například sexuální strach, sexuální deprese a sexuální úzkost jsou společné proměnné nebo rozměry „sexuálního sebepojetí“, což je termín, který jednoduše znamená, jak vnímáme své sexuální já.

Zda tyto věci souvisejí s existujícími sexuálními dysfunkcemi nebo vnímanými nedostatky, je do jisté míry sporné – pokud si myslíte, že svého partnera neuděláte šťastným, jste ve špatném rozpoložení pro uspokojivé a příjemné sexuální setkání.

Jak se cítit sexuálně sebevědomě

Sexuální sebedůvěra pramení z řady zdrojů, ale žádný z nich bohužel není k dispozici, aniž bychom se zabývali některými klíčovými otázkami.

Ať už jde o přetrvávající obavy související s tělesnou dysmorfií, obavy z velikosti penisu nebo jen o některé neřešené problémy se sexuální výkonností či úzkosti související s výkonem, musíte tyto věci dostat pod kontrolu.

Strategie jsme rozdělili do několika kategorií. Všechny z nich považujte za důležité pro své celkové sexuální sebevědomí a zdraví.

Řešení velkých i malých tělesných problémů

Jedním z nejpřínosnějších kroků, které můžete podniknout k obnovení nebo zvýšení svého sexuálního sebevědomí, je jednoduše řešit tyto fyzické příznaky a potenciální příčiny.

Zhubnout nebo navštívit posilovnu nejsou malé úkoly, ale pokud vnímáte, že by se vaše sebevědomí mohlo zlepšit díky tomu, že uděláte nějaké (zdravé) věci, které změní to, co vidíte v zrcadle, pak je to dobré využití vašeho času a úsilí.

Stejně tak pokud máte problémy s výkonností, jako je předčasná ejakulace nebo erektilní dysfunkce, může rozhovor s odborníkem na zdravotní péči o vašich příznacích udělat zázraky.

I když může být rozhovor zpočátku trochu skličující, je důležité řešit stavy, jako je ED, protože mohou nakonec vést k vyhýbavému chování a dokonce ke ztrátě zájmu o sexuální aktivity – a to obvykle v důsledku poškození vašeho sexuálního sebevědomí.

Změny ve stravování a cvičení, které řeší všechny tyto problémy (pokud jsou schváleny zdravotníkem), jsou skvělé pro vaši pohodu – sexuální i jinou.

Bylo však prokázáno, že léčba stavů, jako je ED, výrazně zlepšuje sebevědomí, protože jakmile je problém vyřešen, nic vám nebrání.

Odstraňte mentální bloky a překážky

Neradi to říkáme, ale skvělý sex je oboustranná záležitost a lidé, se kterými vytváříte intimní vztah, se musí podílet na řešení celého problému. To znamená, že s nimi budete komunikovat o svých obavách, strachu a starostech, které vám brání cítit se a být si v ložnici jistí.

Součástí toho je také uvědomit si, že odmítnutí (nebo nedostatek zájmu ze strany partnera) může zhoršit vaše problémy se sebevědomím, ale nemusí nutně odrážet vaši atraktivitu. Měnící se hladiny hormonů a stárnutí mohou způsobit, že ani ten nejnadšenější partner nebude vždy věčně nadržený. Přijmout to jako součást lásky a nedovolit, aby to poškodilo vaši image, je součástí sexuálního sebevědomí. Je důležité, abyste si to pravidelně připomínali. Sexuální spokojenost je hluboce spjata s komunikací a výzkumy ukazují souvislosti mezi intimitou a problémy s komunikací.

Soucit je také jedním z klíčů k překonání problémů bránících vztahu, jako je úzkost z výkonu, kterou lze vyřešit stejně snadno, jako když partnerovi řeknete, že cítíte úzkost – může reagovat dobře, láskyplně a správným dotykem bez sebemenšího pobídnutí. I kdyby ne, zahájení dialogu je prvním krokem na delší cestě.

Předstírejte, dokud se vám to nepodaří – v dobrém slova smyslu

I když jsme se ohradili proti tomu, že je třeba cokoli předstírat, existuje několik způsobů chování a návyků souvisejících se sexuálním zdravím a sebevědomím, které si můžete osvojit hned. Jejich praktikování vás nakonec může přivést k tomu, že se budete cítit pohodlněji – a díky nim to s vaším partnerem může být ještě lepší než kdykoli předtím. Začít s jednoduchými věcmi, jako je komunikace, je skvělý způsob, jak obnovit důvěru. Dobrý partner vám bude naslouchat a poskytne vám zpětnou vazbu a potvrzení v prostoru bez odsuzování, což může odstranit tabu z vašich obav o zdraví a tělesnou image.

Stejně tak můžete zvážit, zda byste se svým partnerem neměli být přímější ohledně věcí, které chcete, a zeptat se ho na věci, které ho baví – od zkoumání fetišů a úchylek až po jednoduché požadavky na techniku. Ať už jste s někým dlouho, nebo jen pár týdnů, je to skvělá příležitost prozkoumat těla toho druhého (a promluvit si o potřebách a touhách). A konečně, sebevědomí je nakonec opravdu o tom, jak se odrazíme od odmítnutí, neúspěchu nebo jiných nezdarů.

Špatná noc v posteli není odrazem vašeho charakteru nebo vaší sebehodnoty, stejně jako špatná hra není odrazem odkazu sportovního týmu. Odrazem vašeho charakteru a hodnoty je to, jak na tyto neúspěchy reagujete a zda se posunete dál a zkusíte to znovu, nebo se vzdáte.

Záver

Sexuální sebedůvěra není o tom, že budete předstírat, že jste podivín, machistický drsňák nebo že váš penis je boží dar pro každou ženu, kterou potkáte. Tohle je staré, unavené a otravné. Dnes je sexuální sebevědomí o tom, že máte dobrý sexuální život, zdravý sexuální život a užíváte si ho s úctou se svou partnerkou a žijete naplno. Pokud je to to, co hledáte, správným dalším krokem je promluvit si s odborníkem na zdravotní péči. Ten vám pomůže najít správné možnosti léčby toho, co vám brání být svým nejlepším a nejsebevědomějším já, ať už se jedná o fyzickou příčinu, jako je předčasná ejakulace, nebo o psychickou příčinu ED. A nakonec si pamatujte, že sexuální sebevědomí si nezasloužíte – nemusíte nic měnit, abyste ho získali. Sexuální sebedůvěra je něco, co najdete, co znovu získáte, protože jste si nikdy nezasloužili ji ztratit.

Kliknutím na hvězdičku ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasů: 58

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.