5
(1)

Libido respektive pohlavní pud znamená sexuální touhu, někdy se mu říká i sexuální apetit. Jde o souhrn na sebe navazujících vrozených reflexů ovlivněných hormonální činností, jejichž výsledkem je nechuť na sex. U pohlavně dospělých jedinců vzbuzuje touhu po sexu. Pud, který slouží na sbližování a zachování druhu. Označuje i základní pudovou energii a sexuální touhu, která vyvěrá z podvědomí a zaměřuje se na dosažení slasti. Chuť a vášeň podporuje i jídlo, které jíte. Např. mandle a ořechy, které udržují vaše hormony v rovnováze. Jezte je zlehka opražené a vaše pohlavní orgány budou ve skvělé formě.

co je libido

Příčina snížení libida

Stojí za tím snížená produkce gonadotropních hormonů LH a FSH, řídících činnost pohlavních žláz a tím je vaše libido ochromeny. Při erotickém stimulování (něžnostech, pohledech, slovech) vylučuje hypotalamus (část mozku řídící hypofýza a jeho prostřednictvím mimo jiné pohlavní žlázy) hormony, které v hypofýze vytvoří vlastní sexuální hormony LH (luteizační hormon) a FSH (folikuly stimulující hormon).

Tyto hormony pak například u žen putují krví k vaječníkům a stimulují tam produkci pohlavních hormonů gestagenů (hormonů, jejichž funkcí je zejména příprava pohlavních orgánů k těhotenství), u mužů ovlivňuje tvorbu testosteronu (mužského pohlavního hormonu, nezbytného pro správnou tvorbu spermií ve varlatech ). Snížení a ztrátu libida mohou vyvolat jednak psychologické faktory, například stres v důsledku pracovního vytížení, manželského konfliktu nebo zármutku. Také problémy fyzického rázu, ke kterým se řadí únava, nemoci nebo užívání léků (zvláště uklidňujících nebo léků na snížení krevního tlaku).

Příznaky ztráty libida

– Pokles zájmu o pohlavní styk, ztráta radosti a rozkoše ze sexu, neschopnost dosáhnout orgasmu
– Iniciátorem sexu je vždy jeden z partnerů, druhý se může cítit i přinucen
– Při sexu chybí propojení a sdílení
– Mizí i další fyzické doteky během dne a při setkání
– Sex je rutinní a mechanický
– Dotyčný nemá sexuální fantazie ani myšlenky (nebo minimálně)
– K sexu dochází maximálně dvakrát do měsíce

Libido u žen

Většina dospělých žen by skvělý vztah mezi osobou mužského a ženského pohlaví popsala jako mnoho rozhovorů, sdílení, emocionální vazbu či pocit „lásky“. Moderní studie však ukazují, že u párů se bližší vztah rozvine až prostřednictvím dotyků a něžností spíše než vyprávěním samotným. A intimita naroste skrze příjemné, naplňující milování. Problémy s libidem u ženy mohou vážně podkopat celý vztah.

Pravdou je, že problémy s libidem u žen mohou partnerskou intimitu zruinovat. Nedostatek sexuálního vzrušení a touhy a neschopnost dosáhnout orgasmu mohou u partnerů vytvořit pocit odcizení, nemilovanosti nebo ponížení. Vztah, ve kterém žena trpí nízkým libidem a sex vnímá jako povinnost nebo laskavost prokázanou muži, povede do problémů. Nezáleží na tom, zda v něm funguje intimita během „rozhovorů“ mezi partnery, problémy s libidem u ženy mohou vážně podkopat celý vztah.

Rodina, prarodiče, malé děti, pracovní vytížení, společenský život – to vše ubírá ženě sílu a čas, pokud jde o sex, zvláště pokud trpí problémy s libidem a sex jí nepřipadá vzrušující! Léčba léky, stres nebo obecné problémy se zdravím mohou narušit přirozené sexuální reakce těla.

Přečtěte si rozsáhlou recenzi na ženskou Viagru.

Snížení libida u mužů

Snížené libido u mužů se objevuje méně často, než u žen. K nejčastějším příčinám nechuti na sex patří obezita, spojuje se s ní totiž i spoustu psychických problémů, zejména nízké sebevědomí. Rizikovými faktory jsou pití alkoholu, kouření cigaret, užívání drog. Snížení libida způsobuje i dlouhodobý stres, úzkosti, neléčené deprese nebo traumatu z dětství. Stejně tak může být příčinou sníženého libida i zatím neprojevená homosexualita.

Jak zvýšit libido

Dobrou zprávou je, že se s nedostatkem sexuální touhy dá vždy něco dělat. Jen se problém nesmí podceňovat, ale je třeba ho co nejdříve řešit. Pokud i vy patříte mezi ženy, pro které je sex tabu, zkuste, než navštívíte odborníka, tyto tipy:

  • Vysaďte prášky
  • Snažte se co nejvíce uvolnit (například masáží nebo cvičením)
  • Účinnými látkami, které pomohou zvýšit sexuální apetit jsou také zcela přírodní gingko biloba nebo homeopatikum acta racemosa (ploštičník hroznatý). Obojí se dá sehnat v lékárnách
  • Zkuste akupunkturu
  • Zejména maminkám od dětí pomohou speciální Kegelovy cviky. Ty třeba na posílení pánevního dna

Červené víno – obsahuje antioxidanty, které příznivě ovlivňují naše zdraví a příznivě ovlivňují mužské a ženské hormony. Připijte si ve dvojici v příjemné atmosféře a v příjemné blízkosti a vaše chuť se Vám zaručeně zvýší. Dávejte však pozor na množství, které může negativně ovlivnit vaše výkony a prožívání

Chilli – kromě příjemné štiplavkastej chuti Vám výborně prokrví orgány a připraví nevídané zážitky a požitky

Šľahačka– svým obsahem nenasycených tuků spolehlivě pomáhají vašemu tělu produkovat mužské a ženské pohlavní hormony, které udržují vaše sexuální zdraví a touhu na považované úrovni. Vychutnejte si šlehačku přímo z rozpáleného těla vašeho partnera

Banány – obsahují množství draslíku, riáboflavínu a dalších vitamínů. Díky enzymu bromelainu se Vám zvýší i vaše sexuální touha

Okořeňte nebo oslaďte si Váš sexuální život a přiveďte Vašeho partnera do oázy slasti.

Kliknutím na hvězdičku ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 1

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.