5
(4)

Říká se, že láska prochází žaludkem. Ne nadarmo gentlemani berou své polovičky na rande do restaurace. Kvalitní večeří však překvapíte svou vyvolenou nejen za kuchyňským stolem. Potěšení z dobrého jídla si můžete následně užívat i za dveřmi vaší ložnice. A to mnohem intenzivněji, než kdykoliv předtím. Jak je to možné?

potraviny pro kvalitni erekci

Existuje totiž množství potravin, které během dlouhodobého užívání působí na kvalitní erekci a zvyšují sexuální výkonnost či libido. Nebudu už více napínat, tajemství těchto superpotravin jsem pro vás odhalil v tomto článku.

Červené víno a citrusové plody

Věděli jste, že pravidelná konzumace červeného vína a citrusových plodů pomáhá ke zkvalitnění erekce? Tyto potraviny totiž obsahují flavonoidy (vitamin P), které podle studie Harvardské univerzity snižují riziko výskytu erektilní dysfunkce až o 21%. Červené víno totiž roztahuje cévy, čili působí podobně jako pilulky na erektilní dysfunkci.

Samozřejmě, ne všichni mají rádi červené víno a mnozí lidé mají na citrusové plody alergii. V případě, že jste se v předchozí větě poznali, nemusíte se bát. Sepsali jsem pro vás další potrvaviny na erekci, ze kterých si nějakou určitě vyberete.

Šálek kávy během dne i noci

Pravidelná ranní kávička zvyšuje vaši sexuální výkonnost a snižuje riziko erektilní dysfunkce, říká studie realizovaná na 3700 mužích na Univerzitě v Texasu. Kofein totiž spouští v mužském těle sérii efektů, které pomáhají zvyšovat průtok krve v penisu, čímž vytváří podobný účinek jako léky na erektilní dysfunkci. Navíc káva nastartuje váš metabolismus a dodá vám energii, díky níž vydržíte být nahoře i celou noc.

Mořské plody a ryby

Pravděpodobně jste již slyšeli legendy o tom, že mořské plody jsou silné afrodiziakum. Například ústřice jsou bohaté na zinek a vitamín B6, které podporují tvorbu mužského hormonu testosteronu. Chápu, že mořské plody nemusí chutnat každému, proto v tomto případě můžete upřednostnit raději ryby. Například takový losos nebo tuňák je bohatý na omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které díky své olejovité skladbě „naolejovat“ tepny a podporují tak proudění krve v těle. V celém těle.

Čili

Okořeňte si svůj milostný život a rozpalte svou partnerku díky štiplavé přísadě ve vaší kuchyni. Že jste po konzumaci pálivé omáčky, kari nebo chilli papriček celý červený? To se vám pouze roztahují cévy, do kterých najednou začalo proudit větší množství krve. Velmi zjednodušeně, technicky vzato, čím více krve do penisu přijde, tím pevnější bude.

Navíc, podle studie z Francie, čímž větší zálibu v silném jídle muž měl, tím vyšší level testosteronu byl u něho naměřen.

Orechy

Ořechy jsou vynikajícím pomocníkem při erektilní dysfunkci. Už konzumace 100 g pistácií během tří týdnů zlepšuje erekci, zvyšuje libido, prohlubuje sexuální uspokojení a celkově navozuje šťastnou náladu. Ořechy navíc obsahují aminokyseliny a jsou skvělým zdrojem zdraví prospěšných tuků. Rovněž pomáhají i dýňová či lněná semínka.

Ovesná kaše

Rozpustná vláknina v ovesných vločkách zbavuje tělo škodlivého cholesterolu, čímž zajišťuje zdravé cévy. Stále platí, čím lepší průtok krve, tím pevnější pohlavní úd. Ovesná kaše dále obsahuje antioxidanty, minerály a vitamíny, které jsou prospěšné pro celé tělo.

Bobule, banany a třešně

Bobulovité ovoce a třešně obsahují látky, které chrání stěny našich tepen. Zabraňují jejich neprůchodnosti a tak může krev volně proudit do celého těla.

Banány obsahují draslík, který napomáhá srdeční činnosti a zabraňuje srdečním onemocněním. Přidejte je do ovesné kaši a napište své polovičce, ať vás dnes večer určitě čeká doma.

Špenát

Konzumácia zelených špenátových listov vám zabezpečí nielen mužnú postavu, ale aj väčší prítok krvi do nohavíc. Špenát totiž obsahuje horčík, ktorý znižuje zápal krvných ciev a zvyšuje prúdenie krvi do celého tela. A to nie je všetko! Špenát vám navyše kryje chrbát pri starnutí a s ním spojeným sexuálnym diskomfortom.

Špatné jídla na erekci

Zatím jsme představili potraviny, které ovlivňují kvalitní erekci. Čím větší propustnost cév, tím tvrdší penis. Toto je rovnice pro každého chlapa. Co ale v případě takového fast-food stravování?

Jsou to například chipsy, pizza, hranolky a jiné smažené a příliš mastné jídla. Tyto jídla ucpávají cévy a tím pádem negativně působí na erekci. Navíc nepříznivě ovlivňují i na srdce a krevní oběh.

Věřím, že jsme vám svým článkem pomohli při výběru těch správných jídel, které od nynějška zařadíte do svého jídelníčku. Vaše polovička si tak i po tolika letech může říct, že má v ložnici stále výkonného partnera.

Kliknutím na hvězdičku ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 4

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.