4.8
(17)

Uspokojit ženu je pro mnohé muže jen otázkou kvalitní erekce a běžného pohlavního styku. Jde však o složitější proces, protože ženský orgasmus nevzniká vždy jen na základě jednoduchých mechanických procesů. Je to komplex fyziologického a psychického uspokojení, který je vyvrcholením sexuální stimulace.

jak dosahnout orgasmus u zeny

Několik různorodých věcí se může stát překážkou dosažení kvalitního a intenzivního orgasmu. Jde například o nedostatečné prokrvení nebo zvlhčení pochvy, nevhodnou techniku, ale také o nedostatečné uvolnění během sexuálního styku.

Proto jsme se v následujícím článku rozhodli povenovať tématu ženského vyvrcholení komplexnější. Budeme se zabývat nejen jeho projevy, ale především způsobem jak zlepšit cestu k němu a dosáhnout ho.

Problémy s dosažením ženského orgasmu

V případě ženského orgasmu nemluvíme jen o jednom typu vyvrcholení jako je to u mužů. Žena může dosáhnout sexuální orgasmus stimulací vnitřní části vagíny, klitorisu, bodu G nebo kombinací dráždění několika dalších erotogenních zón.

  • Pro dosažení orgasmu u ženy je třeba fyzické a psychické uvolnění, nejen správná technika sexuální stimulace
  • Dôležitá je taktiež predohra, ktorá pomáha k prekrveniu vonkajších genitálií a lepšie zvlhčí vnútro pošvy
  • Prekážkou však môžu byť niektoré fyziologické poruchy či hormonálne problémy

Nejčastější problémy, které mohou bránit k dosažení ženského orgasmu jsou:

Nedostatečné vzrušení

Jde o momenty, kdy ani intenzivnější sexuální stimulace ženě nepřivodí vyvrcholení, což je častým problémem žen s nedostatečnou vzrušivostí.

Nízke libido

Dalším ze závažných problémů je nízká chuť na sex a nedostatečný sexuální apetit, které brání ženám v cíli dosáhnout uspokojivého orgasmu ještě více, než je tomu u mužů.

Špatná technika

Nesprávná technika ze strany muže, ale i nedostatek zkušeností při sexu mohou být velkým problémem.

Nemoc

Jde o některé druhy onemocnění, které jsou zejména gynekologického typu a mohou být překážkou na cestě k dosažení orgasmu, jako například anorgasmie, frigidita či vaginismus.

Příčiny problémů

Výše zmíněné problémy mají řadu příčin. Naštěstí, některé z nich jsou jen krátkodobé a je možné je ovlivnit jednoduchými změnami a opatřeními. Existují však i situace, které vyžadují komplexnější a dlouhodobější řešení.

Nejčastější příčiny, za kterými třeba hledat problémy s orgasmem jsou:

Nedostatečné uvolnění sa

Pokud se žena nedostatečně uvolní, vzniká problém s dosažením orgasmu. Ovlivňuje to nejen ženskou psychiku, ale také například na snížené zvlhčení pochvy nebo její slabé prokrvení. Výsledkem je problém s procítěním sexuálního dráždění, nižší vzrušivost a tím pádem i absence orgasmu.

Nesprávna nebo špatná sexuální stimulace

Fyziologicky zdravá žena může mít problém dosáhnout orgasmu vždy. Nejčastější příčinou je špatná nebo nedostatečná sexuální stimulace. To se nejčastěji stává při krátké předehře, nesprávné technice, stereotypům nebo ignorováním ženských potřeb ze strany partnera.

Hormonální problémy

Hormonální rovnováha u žen je mnohem důležitějším faktorem, než u mužů z pohledu kvality sexuálního života. Za nekvalitním sexuálním životem se může podepsat nízká hladina estrogenu, která vyvolává řadu komplikací, jako problém se vzrušivostí a sexuálním apetitem. Proto dosažení orgasmu trvá příliš dlouho nebo bývá velmi obtížné.

Fyziologické onemocnění a poruchy

Poslední kategorií mohou být různé druhy fyziologický onemocnění a poruch. Může jít o některé specifické poruchy klitorisu a pochvy, močové onemocnění, ale také o záněty, gynekologické onemocnění spojené s pochvou či jinou částí pohlavní soustavy.

Způsoby jak zlepšit cestu k orgasmu ženy

Existuje několik technik, díky kterým můžete vylepšit její cestu „na vrchol“. V tomto odstavci se vám Vynasnažíme nastínit ty nejdůležitější postupy, které vedou k intenzivnějšímu a lepšímu sexuálnímu zážitku. Možná budete překvapen co všechno se dá udělat za tímto účelem.

Hormonální rovnováhy

Hormonální harmonie je velmi důležitá nejen pro běžný život, ale i ten sexuální. Něžné pohlaví by mělo konzumovat zejména potraviny s dostatkem rostlinných fytoestrogenů, případně je možné používat i různé výživové doplňky založené na jejich základě.

Zapracujte na předehře

Jde o nejčastější problém, který chlapi berou na lehkou váhu. Muži si myslí, že žena se automaticky vzruší na počkání jako oni, ale jsou na omylu. Jenže ženy potřebují na léčka dostatek předehry, jejíž muži věnují málo času a pozornosti. Nedostatečné prokrvení a zvlhčení pochvy je základem kvalitního sexuálního styku. Zkuste na začátek vzájemnou erotickou masáž, líbání a potom dlouhou orální přípravu. Uvidíte, že to určitě zabere.

Experimentování

Když už jste popracovali na předehře, co tak ozvláštnit samotný styk? Zkuste nové polohy, jiný postup – jednoduše změnit rutinu. Sáhnout můžete i po různých sexuálních pomůckách. Samozřejmostí u partnera by měla být výborná kondice a kvalitní erekce.

Změna životosprávy

Za kvalitním sexem a intenzivním orgasmem stojí, kromě všech možných technik i zdravý životní styl. Doporučuji se zaměřit na některé změny a režimová opatření. Třeba určitě zlepšit životosprávu a životní styl a dopřát si zejména odpočinek od stresu či vztahových problémů.

Lékařská lěčba

Několik problémů, zejména týkajících se úplné nemožnosti dosáhnout orgasmu v důsledku fyziologických příčin, vyžaduje už zásah lékaře. Nejčastěji jde o gynekologa, který umí poskytnout prvotní diagnostiku a podle toho doporučit ženu k dalšímu specialistovi.

Naše vlastní zkušenosti a doporučení

Výše zmíněné doporučení a rady mají trochu více obecný charakter, ale nic to nemění na tom, že jde relevantní fakta. Osobně mám v této oblasti několik zkušeností, proto zde sepíšeme pár velmi konkrétních tipů, které jsou určeny pro muže i pro ženy. Stačí už jen aplikovat v praxi.

Zapojte doteky

Jde zejména o radu pro muže, který se více zaměřují již na akci, než na předehru. Nejčastěji muži při uspokojování partnerky používají svůj jazyk nebo penis. Vedle toho zapomínají na pohlazení a doteky rukou, které mohou být skvělým nástrojem vydráždění ženy. Zkuste na tom zapracovat a dopřejte partnerce erotickou masáž.

Shora dolů

Toto platí pro muže, kteří jsou příliš akční a často střídají polohy či způsoby dráždění. U žen platí pravidlo, že byste měli postupovat nejprve od hlavy a až potom dolů. Čili ústa, krk, prsa, bříško a až pak se zaměřte na oblast „tam dole“. Nepřeskakujte, nevracejte se, ale dodržujte tento směr.

Dvakrát za sebou

Někomu možná jedno kolo stačí, ale pokud je chuť a dobré podmínky, proč si neužít ještě jednou? Možná to hned nepůjde, zvláště pokud žena není na to zvyklá, ale chce to jen praxe. Hned po prvním orgasmu pokračujte v sexuálním dráždění dál a pokuste se uspokojit ženu i podruhé.

Sexuální pomůcky

Nejde o žádnou ostudu nebo selhání, když muž nebo žena budou chtít vyzkoušet nějakou sexuální hračku. Jde o dobrý nápad, který může ozvláštnit váš sexuální život a vyvést ho z rutiny. Na trhu jsou různé vibrační vajíčka, dilda či další pomocníci, kteří nemají za úkol nahradit muže, ale naopak doplnit ho a dopřát ženě ještě větší rozkoš.

Oddalování orgasmu

Možná to zní na první pohled divně, ale jde o zajímavý způsob, kterým se dá dosáhnout rozkoš. Ať už jde o masturbaci nebo o uspokojení partnerům, nespěchejte. Zkuste těsně před vyvrcholením přestat a pokračujte o chvíli. Výsledný orgasmus bude opravdu silný.

Jak fungují tablekty na libido a prokrvení

Na trhu je množství produktů, které nabízejí mužům pilulky na erekci. No s podpůrnými přípravky pro zlepšení sexuálního života žen, zde byla dlouhodobě mezera. Situace se však změnila a k dispozici jsou již kvalitní produkty.

Ty jsou založeny na rostlinných extraktech podobně, jako ty mužské:

  • Účinné látky v doplňcích stravy vycházejí z extraktů bylin, které spadají mezi afrodiziaka. Pomáhají ženám zvýšit libido a prokrvit pohlavní soustavu
  • Tyto látky jsou známé ještě z tradičního léčitelství a mají obecně prospěšný vliv na sexualitu. Jde například o Kotvičník zemní, pískavice, Šalvěj lékařskou či Saw Palmetto. Mnohé z přípravků obsahují minerály a vitamíny pro podporu plodnosti či celkové vitality

 Za naši redakci doporučujeme produkt Aphrodisia V pro ženy. Má příznivý účinek na libido ženy v případě problémů s dosažením orgasmu. Zakoupit ji můžete v oficiálním eshopu. 

Naši celou recenzi na produkt naleznete: Aphrodisia V – recenze a zkušenosti

Mezi základní vlastnosti a charakteristiky těchto tablet patří:

  • jsou dostupné volně bez předpisu, protože se v jejich nenacházejí žádné syntetické látky
  • koupíte jejich i v některých online lékárnách či v eshopu přímo od výrobce
  • jejich působení je založeno na pravidelném a dlouhodobém užívání, což představuje alespoň 2 či 3 měsíce, kdy se zvyšuje viditelnost účinků
  • nemusíte se obávat o žádné vedlejší nebo nežádoucí účinky, právě díky absenci syntetických účinných látek

Neorientujte se na výrobky jen podle ceny, ale berte v úvahu zejména kvalitní složení s důrazem na koncentraci účinných látek a jejich širokou škálu účinků. Nejlevnější přípravky jsou obvykle chudé na účinné látky a to s sebou přináší menší účinnost v praxi.

 

Kliknutím na hvězdičku ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4.8 / 5. Počet hlasů: 17

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.