0
(0)

Ačkoliv se problémy s erekcí připisují zejména věku, není to tak docela pravda. Většinou za nimi stojí nemoci příznačné pro pokročilejší věk. Pokles libida a impotence je stav zcela přirozený a trápí vysoké procento mužů po čtyřicítce.

impotence vek

Nemusíte se tedy obávat, že jste v tom sólo. Důležité je, jak se k tomu postavíte. Určitě Vám nepomůže, když se budete častovat hanlivými pojmenování typu „impotent“, upadat do depresí a poddávat se poklesu sebevědomí.

Nejnovější zjištění potvrzují, že v erektilní dysfunkci se odráží náš životní styl, který jsme vedli v mládí a stále jsme se ho nevzdali. I když některé studie poukazují na to, že impotence je běžná zejména pro starší pány a sexuální funkce prudce klesá po dosažení padesátky, je třeba v tom vidět více.

Hlavní problém není problém
Zvykne se říkat, že první polovina našeho života a její prožívání určuje, jakým směrem se bude ubírat ta druhá. V případě, že jste žili nezdravě, zapomínali jste na pravidelnou pohybovou aktivitu, kouříte, dopřejete si alkohol více než příležitostně, trpíte nadváhou a denně jste vystaven vysokému stresu, asi Vás překvapeni, že v určitém věku vypovídá Vaše tělo poslušnost.

koureni a erekce
Erektilní dysfunkci netřeba považovat za strašáka, spíše jde o přirozenou reakci těla na to, že něco s ním není v pořádku. Příčinou může být totiž i onemocnění srdce a ucpání cév.

I samotná erekce funguje na principu přivádění většího množství krve do penisu. Pokud ale není s cévami něco v pořádku, reakce se musí dostavit. Nečekejte proto s návštěvou lékaře, protože tak, jak se ucpal průtok krve do pohlavního orgánu, může se ucpat i ten vedoucí do srdce.

Impotence a věk
Souvisí impotence s věkem? Ano i ne.

Fyzikální faktory tvoří u mužů nad 50 let až 90% případů erektilní dysfunkce. Zbývajících 10% vyplňují psychologické bloky a jiné nervové problémy.

Pokud pociťujete potíže s dosažením vrcholu a udržením pevnosti penisu pouze občas (pod vlivem stresu, nervozity nebo strachu), ideálním řešením jsou například erekční tabletky. Na trhu jsou i ty bez vedlejších účinků a plusem je i to, že nezpůsobují závislost.

Impotence a studie

Výzkumníci testovali sexuální funkce u více než 31.000 dobrovolníků ve věku od 53 do 90 let. Žádali, aby zúčastnění ohodnotili své intimní zážitky z předchozích tří měsíců.
Výzkumníci brali v úvahu nejen věk, ale i fyzickou zdatnost, konzumaci alkoholu či kouření, které mohou ve výrazné míře ovlivnit mužskou potenci.

Studie prokázala, že intenzita erekce a náchylnosti k její dysfunkci závisela na věku dotázaných. Mladší muži vyšli z testování lépe než starší.

Většina mladých mužů (74%) hodnotila své sexuální funkce jako dobré nebo velmi dobré. Pouze 10% mužů starších 80 let zhodnotilo svůj apetit stejně. A jen 12% mladých mužů přiznalo velké nebo středně závažné problémy.

No téměř čtvrtina až třetina pánů starších 52 let popsala stav svých sexuálních funkcí jako závažný. 2% dobrovolníků uvedlo, že erektilní dysfunkci zažili poprvé před dosažením věku 40.

U 4% těchto mužů to bylo mezi věkem 40 až 49.
V rozmezí let 50 až 59 zaznamenalo pokles libida 26% pánů a u 40% to bylo ve věku mezi 60 až 69 let. Z uvedeného vyplývá, že věk má skutečně vliv na náš sexuální život, ale jde o věk podtržený zlozvyky, kterými jsme ho prošpikovali.

Testování jasně vypovídalo io tom, že muži preferující zdravý životní styl a ti bez vážnějšího chronického onemocnění měli nejnižší riziko vzniku erektilní dysfunkce.

Nejvýraznější rozdíl bylo znát mezi muži ve věku 65 až 79 let.
Pánové, kteří se věnovali pohybové aktivitě alespoň tři hodiny týdně, měli o 30% nižší riziko vypuknutí impotence jako ti, které trápila obezita, byli kuřáci, svůj volný čas trávili většinou před televizí a podobně.

Erektilní dysfunkce trápí 250 milionů mužů světa, kteří se pasují se ztrátou sebeúcty a dopady svého problému na soukromý život.

Odborníci ale doufají, že i tato studie vrhne nové světlo do celé záležitosti a pomůže v boji proti stále nepochopenímu a tabuizovanému tématu.

Pokud potřebujete rychlou vzpruhu na dnešní večer, vyzkoušejte jednu z nejúčinnějších pilulek.

Kliknutím na hvězdičku ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasů: 0

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.