4.9
(49)

Citlivost penisu: věc, za kterou je většina mužů zároveň vděčná i podrážděná. Stejně jako postýlky v dětské říkance má citlivost vašeho penisu tři nastavení: příliš mnoho, příliš málo a tak akorát, a v závislosti na dni se vám může stát, že se při intimních chvílích objeví kterékoli z těchto tří nastavení.

Pro většinu chlapů je praktickou otázkou, jak se vyhnout tomu, abyste se dostali k orgasmu dříve než vaše partnerka, a tehdy budete chtít vědět, jak znecitlivit špičku svého penisu. Dokončení může být důvodem k obavám, a pokud se vám to začne stávat často, možná vás bude zajímat, jaké jsou možnosti snížení citlivosti penisu, abyste tento příliš brzký problém zastavili. Předčasná ejakulace je zdravotní stav, který nezmizí, aniž byste ho řešili – není to příliš horká kaše.

Existují však způsoby, jak ji účinně řešit, a jedním z nejúčinnějších je znecitlivění špičky penisu pro intimní chvíle tak, aby se vaše potřeby sladily s potřebami vaší partnerky a umožnily vám intimní zážitky, které nejsou příliš rychlé, nejsou příliš pomalé, ale jsou tak akorát.

citlivost-penisu

Citlivost penisu 101

Citlivost penisu, jak jste pravděpodobně zjistili při svém vlastním samostatném výzkumu, je obecně dobrá věc. Citlivost penisu – konkrétně jeho špičky – je zodpovědná za potěšení ze sexuálních aktivit a, jak jste si pravděpodobně také sami uvědomili, přímo souvisí s vaší schopností dosáhnout orgasmu. Stejně jako všechno ostatní v životě je však i citlivost tématem, kde příliš mnoho dobré věci může být špatné – stejně jako příliš málo.

Protože vaše schopnost dosáhnout orgasmu souvisí s citlivostí vašeho penisu, může příliš malá citlivost způsobit, že dosažení orgasmu bude frustrujícím úkolem, zatímco příliš velká citlivost může vést k problémům, jako je zdravotní stav předčasné ejakulace. Je důležité vědět, že i když je citlivost penisu u mnoha mužů faktorem předčasné ejakulace, nemusí být nutně příčinou poruch PE. Každý muž, který má problémy s předčasnou ejakulací, nemusí mít nutně příliš citlivý penis a každý muž, jehož penis je příliš citlivý, nemusí nutně bojovat s běžným stavem PE. To znamená, že zcitlivění špičky penisu je dnes jednou z nejúčinnějších strategií zvládání PE – pokud ji provádíte správně.

Výhody snížení citlivosti

Znecitlivění penisu je obecně nejzřetelnější strategií boje proti předčasné ejakulaci. Logicky to dává smysl: pokud snížíte množství stimulace, které se vám dostává, může se snížit i výstup. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout? Lokální léky. A studie to potvrdily. Znecitlivující látky, jako je benzokain, jsou účinnou možností léčby předčasné ejakulace.

V jedné studii benzokain zvýšil kontrolu ejakulace u pacientů ve formě lokálního benzokainového ubrousku. A údaje z jiné, randomizované placebem kontrolované studie ukázaly, že benzokain měl u uživatelů za následek drastické prodloužení doby do ejakulace. Po pouhých dvou měsících se u mužů používajících ubrousky prodloužila doba průniku do ejakulace na trojnásobek předchozí doby.

Samozřejmě je důležité, jak přípravky, jako je benzokain, používáte. Nemůžete si jen tak vzít lahvičku s látkou, která se obvykle používá v ústních lécích na zubní problémy, jako je například citlivost zubů. Přípravky proti nepříjemnému pocitu na zubech mají koncentraci kolem 20 % – více než pětinásobek doporučené dávky používané v PE ubrouscích.

Jak znecitlivět špičku

Znecitlivění penisu je, jak asi souhlasíte, něco, co byste neměli dělat s lehkomyslností. Existují výrobky, existují metody a měly by být používány zodpovědně a dodržovány jak pro vaši bezpečnost, tak pro bezpečnost vašich partnerů. Použití těchto ubrousků je jednoduché: vytáhnete jeden z obalu a podle návodu si jím potřete žalud penisu, obvykle po dobu několika sekund, dokud nemáte pocit, že je dostatečně pokryt tekutým roztokem benzokainu.

Po tomto úkonu v podstatě hrajete hru na čekanou: jakmile tekutina zaschne a vy se cítíte znecitlivělí, můžete začít se sexuální aktivitou jako obvykle. Jediné varování spočívá v tom, že před zahájením pohlavního styku musíte skutečně počkat alespoň 30 sekund – pokud nedojde k dostatečnému zaschnutí nebo vstřebání, mohou se znecitlivující složky na vašich genitáliích přenést na genitálie vašeho partnera.

Znecitlivění pochvy je ostatně jedním z nejčastěji uváděných vedlejších účinků této metody léčby předčasné ejakulace. Zní to jako spousta práce? Existují i jiné možnosti léčby PE, a přestože nemusí být jednodušší, jsou některé, které jsou považovány za stejně nebo více účinné.

Další způsoby léčby předčasné ejakulace

O dalších formách léčby předčasné ejakulace jsme psali jinde.

Jeden příklad?

Technika stisku: technika, při níž se PE kontroluje doslova stlačením špičky penisu, aby se zabránilo ejakulaci, jakmile pocítíte, že se blíží nutkání. Netřeba dodávat, že to má i své nevýhody, například nepříjemný okamžik, kdy musíte uprostřed soulože přestat a zmáčknout. To bylo to nejlepší, co nám věda mohla před 30 lety nabídnout.

V dnešní době jsou další možností léky. Konkrétně se ukázalo, že antidepresiva, jako jsou SSRI, u některých lidí ejakulaci oddalují. Technicky vzato je to považováno za vedlejší účinek selektivního inhibitoru zpětného vychytávání serotoninu (SSRI) – léku určeného k blokování zpětného vychytávání serotoninu mozkem, aby se vyrovnala hladina serotoninu.

Důsledkem zvýšení hladiny serotoninu je, že můžete mít potíže s dokončením, ale zdravotníci v tomto případě udělali z citronů limonádu a SSRI jsou v mnoha případech předepisovány off-label pro PE. Ve studiích doslova 100 % účastníků zaznamenalo pozitivní výsledky a zvýšené sexuální uspokojení při užívání SSRI k léčbě příznaků předčasné ejakulace.

Jen tip: Poslední slovo v citlivosti penisu

I když bychom rádi řekli, že stačí krabička ubrousků, ve skutečnosti má citlivost vašeho penisu možná hlubší kořeny, než zvládne malý vlhký ubrousek s léky. Studie ukazují, že existuje souvislost mezi předčasnou ejakulací a negativními myšlenkami spojenými s problémy intimity, sebevědomím a dalšími problémy spojenými s vaším penisem. Narážíme tím na to, že nejlepší možností, jak tento problém řešit přímo (lol), je zamířit ke zdravotníkovi.

Možná zjistíte, že terapie je nakonec způsob, jak zvýšit vaši výdrž a vrátit vám sebevědomí. Pokud jste na tento krok připraveni, máte k dispozici různé zdroje. I když jsou vám k dispozici naše možnosti online poradenství pro terapii, možná budete chtít nejprve prozkoumat jiné způsoby léčby PE a zjistit, co dalšího je k dispozici, než si promluvíte s poskytovatelem zdravotní péče. Máte další otázky, na které jsme ještě neodpověděli? V našem průvodci Předčasná ejakulace 101 se dozvíte více o příčinách, léčbě a všem ostatním.

Kliknutím na hvězdičku ohodnoťte!

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hlasů: 49

Zatím žádné hlasy! Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.